Seznamy podle Ivet

Letos určitě zhubnu a další předsevzetí, co jste zase nesplnili

17. ledna 2018 v 17:05 | Iveta
Nový rok, nové já. Letos už to vážně dopadne. Rok 2018 bude lepší než ten předchozí. Mám pro vás smutnou zprávu, která pro vás možná bude těžkým zklamáním. Rok 2018 bude stejně na prd jako rok 2017 a o trošku víc na prd než rok 2016. Proč? Protože i když si děláte miliardu plánů o tom, jak budete každý den pracovat na svém lepším já a nenecháte se životem zastavit, stejně nakonec skončíte zpátky tam, kde jste začali. Jaká předsevzetí si dáváme, a kdy je porušíme?

8 stupňů italského léta

11. července 2017 v 14:18 | Iveta
Po týdnu, kdy jsem mrzla v Čechách při teplotě pouhopouhých 25 stupňů Celsia, jsem se vrátila zpátky do jižních krajin a konečně je mi zase teplo. A zatímco teploty neúprosně šplhají nad třicítky a ani v noci se jim jaksi nechce padat na přežitelnou úroveň, rozhodla jsem se na svém pomalu se roztékajícím počítači sepsat pár moudrých (ehm) slov. Všichni známe tu historku o Rusovi, který při -273 °C žužlá zmrzlou vodku a uznává, že je přece jen docela kosa. Ale víte, jak to vypadá, když do Itálie dorazí léto?

Typologie městských běžců

19. května 2017 v 18:39 | Iveta
Posledních několik dní jsem strávila hodně času v parku, kde jsem se na střídačku učila a sledovala okolní mumraj. Zatímco moje znalosti o vzájemných vztazích mezi Afrikou a Evropskou unií jsou stále celkem mizivé, podařilo se mi vypozorovat, že všichni ti pobláznění běžci, kteří se v horkém italském odpoledni odvážili nasadit tenisky a vyrazit si protáhnout svaly, spadají zhruba do osmi kategorií.

Jak být italiano vero v deseti rychlých krocích

21. března 2017 v 15:23 | Iveta
Mezi šílenými Italy žiju už dobrých 6 týdnů. Celou dobu se snažím splynout s místními zvyky a kulturou a pomalu ale jistě se mi to v některých situacích začíná dařit. Všechny zdravím hlasitým "Ciao, Bella!" a polibkem na obě tváře, vysedávám v kavárnách a těstoviny do sebe futruju skoro každý den. A protože jsem teď skoro nerozeznatelná od pravých italských domorodců, považuji se za dostatečně fundovanou osobu, abych vám rozdávala rady a triky, jak být také tím správným Italem.

10 dlouhovlasatých problémů

13. dubna 2016 v 21:18 | Iveta
Dlouhé vlasy, krátký rozum. A když mě tedy čekají ty státnice, možná bych s tím rozumem mohla něco dělat. Varianta číslo jedna je učit se, ale to se mi popravdě moc nechce. Tak jsem na to šla od lesa a zahodila půlku vlasů. Jestli jsem moudřejší? Tím si nejsem jistá. Ale život je rozhodně pohodlnější, protože už nemusím řešit žádný z následujících deseti hororů.

Hororové vánoční scénáře

23. prosince 2015 v 22:24 | Iveta
Všichni si neustále přejí veselé Vánoce a šťastný n(N)ový rok. A taky poklidné prožití vánočních svátků. Co to vůbec znamená - poklidné? Lze vůbec strávit jedno z nejhektičtějších období roku v klidu a míru? Představte si všechny ty hrůzy, které vás mohou na Štědrý den potkat. Samozřejmě, mohou vám dojít slavnostní ubrousky, nebo si můžete rozbít vaši oblíbenou ozdobičku na stromku. Ale stejně jako zadek Kim Kardashian, některé problémy mohou narůst do obřích rozměrů. Tady je jen náznak toho, co se může o Vánocích pokazit.

26 věcí, které musím stihnout, než mi bude 26

2. listopadu 2015 v 17:16 | Iveta
26. Není to žádné kulaté číslo, ale je to docela důležitý věk. Víte, kdo má slevy na vstupném? Děti, důchodci a studenti do šestadvaceti. Tak vidíte! A navíc, každý pořádný umělec umře v sedmadvaceti, takže je důležité si to pořádně rozvrhnout. Tady je seznam všech absolutně životně nezbytných věcí, které musí v následujících pěti letech bezpodmínečně stihnout. Jinak bude zle.

10 vynálezů, které tu už dávno měly být

27. října 2015 v 12:23 | Iveta
Pokrok nezastavíš, ale taky neuspíšíš. Docela se divím, že ani jedna z následujících deseti vychytávek ještě nespatřila světlo světa. Ale společně s vámi se budu modlit, aby se vědátoři konečně vykašlali na co nejtenčí mobily, super-čuper mikročipy a funkční prádlo (jo, možná to je užitečný, ale PROBOHA, funkční prádlo? V životě jsem neviděla nic hnusnějšího) a místo toho se věnovali DŮLEŽITÝM věcem.

 
 

Reklama