Letos určitě zhubnu a další předsevzetí, co jste zase nesplnili

17. ledna 2018 v 17:05 | Iveta |  Seznamy podle Ivet
Nový rok, nové já. Letos už to vážně dopadne. Rok 2018 bude lepší než ten předchozí. Mám pro vás smutnou zprávu, která pro vás možná bude těžkým zklamáním. Rok 2018 bude stejně na prd jako rok 2017 a o trošku víc na prd než rok 2016. Proč? Protože i když si děláte miliardu plánů o tom, jak budete každý den pracovat na svém lepším já a nenecháte se životem zastavit, stejně nakonec skončíte zpátky tam, kde jste začali. Jaká předsevzetí si dáváme, a kdy je porušíme?


1. Letos určitě zhubnu
Okamžik porušení: 2. 1.
Jestli se vám povedlo to o silvestrovské noci trošičku přehnat s bublinkami, pak je pravděpodobné, že jste první den nového roku strávili v posteli s mokrým hadrem na hlavě a za celý den do sebe dostali jen česnečku a půlku suchého rohlíku. Nicméně po každé silvestrovské oslavě zůstane v ledničcce spousta nedojedeného jídla, nakousaných chlebíčků, načnutých pytlíků brambůrek a nedopitých lahví coca coly (samozřejmě té s cukrem). Protože se nikomu nechce vařit, nejpozději 2. ledna ráno se na tyto zbytky všichni vrhneme a zazdíme tak svou snahu zapracovat na své postavě ještě dřív, než vůbec začneme.

2. Budu pít méně alkoholu
Okamžik porušení: 1. 1. 00:01
Předsevzetí obyčejně nefungují. Nicméně rozhodnutí omezit alkohol, které učiníme se sklenkou novoročního přípitku v ruce, má život kratší než jepice. "Letos opravdu omezím ten alkohol," řekneme a abychom tento závazek skutečně potvrdili, ťukneme si na to a nalijeme si do krku dvě deci Bohemky na ex. Na zdraví!

3. Naučím se něco nového
Okamžik porušení: 15.1.
Člověk se má neustále něčemu učit a kdo se učit nepřestane, bude stále mladý. Zapojování mozkových závitů je důležité. Vsadím se s vámi ale o svoje nejlepší kalhoty (a to už je fakt něco, protože sehnat padnoucí kalhoty je očistec), že jste možná tak dva týdny brouzdali po internetu a hledali si nějaký super kurz vyšívání, googlili jste jazykové školy nebo pohlíželi v knihkupectví příručky pro začínající horolezce, ale když přišlo na lámání chleba, zase jste se vrátili do své komfortní bubliny a veškerá snaha něco se naučit vzala za své.

4. Nebudu nechávat věci na poslední chvíli
Okamžik porušení: 15. 9. (2017)
Cesta do pekla je dlážděná dobrými úmysly. Přestat věci odkládat se lépe řekne než udělá, protože než se můžete pustit do té hromady práce, co vás v novém roce čeká, musíte se nejdřív vypořádat s ještě větší hromadou úkolů, které se vám nepodařilo eliminovat loni. Snaha skoncovat s prokrastinací je tak zhacena ještě dřív, než vás vůbec napadne, že s ní máte problém. Jakmile totiž porazíte loňskou hromádku restů, je najednou duben a vy už zase (nebo ještě pořád?) nesíháte.

5. Začnu víc cvičit
Okamžik porušení: 31. 1.
V mladém těle mladý duch, sportem ku zdraví, no pain no gain... O sportu se hodně mluví, ale málokdo z nás ho dělá tak často, jak by reálně měl. A ta permice do fitka na jeden měsíc vás nezachrání. Jestli jste alespoň trochu podobní většinové populaci, s jejím propadnutím na konci ledna se vrátíte do svých starých zajetých kolejí a na další měsíc si ji zkrátka už neprodloužíte. Proč? Protože cvičení bolí, stojí peníze a gaučing vás zkrátka vyjde lépe. A taky proto, že máte slabou vůli. Tak!

6. Budu jíst zdravěji
Okamžik porušení: 1. 1. 2:00
Ha ha. Hahaha. Ha. "Letos opravdu přestanu jíst nezdravá jídla," řekneme pár minut po silvestrovském přípitku a nejpozději dvě hodiny na to se už ládujeme jednohubkami z bílého rohlíku, případně uspokojujeme své noční choutky obřím hambáčem se slaninou ze stánku na rohu, kde prodávají Pakistánci jídlo pochybné kvality, ale božské chutě. Tak snad příští rok.

7. Přestanu kouřit
Okamžik porušení: 1. 1. 0:15-1:15
Možná se opakuji, ale haha. Hahaha. Ha. Mezi skleničkou špuntu a hambáčem od Pakistánců se totiž někdo zvedne a půjde na kouřovou a vy samozřejmě půjdete s ním, protože ho přece nemůžete nechat jít samotného, protože by si neměl s kým povídat, protože ve dvou se to lépe táhne, protože... Protože zkrátka máte taky chuť a když vás nepřesvědčil protikuřácký zákon ani fotka rakoviny plic na krabičce, nějaký přelom roku vám už názor nezmění.

8.Přestanu tolik utrácet za hlouposti
Okamžik porušení: 1. 1. 2:00 pokud jste šli na hambáč k Pakistáncům nebo 2. 1. 8:00 pokud jste se rozhodi investovat do permice do fitka, kam budete chodit maximálně měsíc
Víte, jak se to říká. Peníze budou a my nebudem. Ač se jedná pouze o lidové moudro, je uznávané i odborníky. Samotný Keynes totiž kdysi prohlásil, že v dlouhém období jsme všichni mrtví. Na co byste asi tak jako šetřili? Únorové fitko už stejně platit nebudete, ten kurz čínštiny, co jste našli na netu, si nakonec stejně nekoupíte a všechny ty investice do nikotinových náplastí nebo zdravé stravy stejně vyjdou vniveč, protože jak jsme si v přechozích odstavcích ukázali, ač jsou úmysly sebelepší, předsevzetí zkrátka dříve či později porušíme. Pravděpodobně dříve než později.

Bonusový 9. bod: Už nikdy si nebudu dávat předsevzetí
Okamžik porušení: 00:00:00
Tady asi není co dodat...

A jaké nesmysly jste si letos slíbili vy? Já jsem si řekla, že to zkusím přežít. Zatím dobrý (*klepe na dřevo*).

Mějte se a smějte se
Iveta
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama