10 dlouhovlasatých problémů

13. dubna 2016 v 21:18 | Iveta |  Seznamy podle Ivet
Dlouhé vlasy, krátký rozum. A když mě tedy čekají ty státnice, možná bych s tím rozumem mohla něco dělat. Varianta číslo jedna je učit se, ale to se mi popravdě moc nechce. Tak jsem na to šla od lesa a zahodila půlku vlasů. Jestli jsem moudřejší? Tím si nejsem jistá. Ale život je rozhodně pohodlnější, protože už nemusím řešit žádný z následujících deseti hororů.


1. Spotřeba šampónu
Čím delší vlasy, tím víc blivajzů si na ně člověk musí patlat, aby vůbec mohl vystrčit hlavu mezi lidi. Nakupování vlasové kosmetiky tak dokáže udělat pořádný zásah do rozpočtu. A nemyslete si, že to ošulíte a vynecháte kondicionér (abyste jakože ušetřili), protože ty dredy už nikdy v životě nerozčešete.

2. Zalehnout, přiskřípnout, zazipovat
Ani nevíte jak, a po třetím pokusu zapnout si mikču až ke krku máte na hlavě plešaté kolečko, protože jste si úplně všechno skřípli do zipu. A znáte takový to jak ležíte a chcete se zvednout, ale nemůžete, protože si ležíte na vlasech a jste tak odkázáni buď na pomoc jiné dobré duše, nebo se musíte z postele pomocí válení sudů odkulit na zem? Jo, to je taky parádička.

3. Jen se učešu a běžím (= dej mi ještě hodinu)
Pár týdnů před tím, než jsem si pořídila svůj letní sestřih na zimu, se mi podařilo rozbít si kartáč na vlasy. Češu, češu, a najednou bud, půlka kartáče v ruce a ta druhá zamotaná do vlasů. A to nemluvím o žehlení nebo (bože chraň!!) kulmování. Kdyby den měl 30 hodin, stejně by to nestačilo.

4. Zaplétání copů jako sebe tortura
Divím se, že po tolika letech česání dlouhých vlasů nemám na rukou svaly jako Árný Švarcenégr. Vzpažit a držet, podle délky vlasů a složitosti účesu se délka cviku odhaduje mezi jednou minutou a jednou hodinou. No a potom se jeden pramen uvolní a můžete začít znova. Pecka!

5. Nakonec to vždycky skončí v drdolu
Když ani po dvaatřicáté ten nádherný zaplétaný cop, co vypadal na youtube tak jednoduše, prostě nedrží, skončí zase všechny vlasy v gumičce. Zašmodrchat, zamotat, hlavně, aby se to nikde nepletlo. Proč že jsem to vlastně předtím hodinu foukala, česala a žehlila? Jo aha, pro tu srandu a posilování paží.

6. V zimě se nevejdou pod čepici
Hlavně s tím drdolem potom člověk vypadá jako Megamysl, případně jiná vesmírná invaze.

7. A v létě je pod tou dekou hrozné vedro
Tudíž, drdol. Mám pocit, že o drdolu jsem se ale už zmiňovala, ne?

8. Pěstujete to milion let
Nebo milion a půl. Každopádně se to zdá jako věčnost.

9. Jednou za měsíc dostanete chuť to všechno ostříhat
Nebo i častěji, záleží na frekvenci vyskytování se všech předchozích bodů a taky na tom, jak často musíte ve sprše kvůli dlouhým vlasům čistit odpad.

10. Až to nakonec ostříháte…
… A pak zjistíte, že se vám po tom pitomým dlouhým háru stejně stýská.
Načež si to celé vyžehlíte za minutu a půl a zase slavíte. Ženské se zkrátka nedá zavděčit.

Mějte se a smějte se (a češte se)
Iveta
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama