Chybějící sprchová hlavice a další milá i nemilá překvapení

6. ledna 2016 v 23:04 | Iveta |  Co se vám honí hlavou?
Ó, Brno, jak ty jsi mi chybělo. To jste věděli, že podle nějaké studie je Brno na život lepší než Praha? Jo, říkali to. Psali to v novinách, tak to musí být pravda. A bylo to na Facebooku, takže je to tutovka. Každopádně jsem opět zpátky ve městě, které bude tímhle tempem brzy plné pindíků a Slováků (nic proti pindíkům nebo Slovákům, ale už by možná stačilo, minimálně těch falických symbolů). Jestli jsem si někdy myslela, že mě už Brno nemůže překvapit ničím jiným, než vtipnými názvy čtvrtí a zastávek, opravdu jsem se mýlila. A protože bych se měla učit, a protože se mi nechce, chci se s vámi podělit o pár šoků uplynulých dní.


V Brně sněží! Netušila jsem, že je jižní Morava schopná produkovat tolik sněhu. Dnes odpoledne to na chvíli vypadalo, že se někomu tam nahoře roztrhla péřová peřina. Vločky padaly tiše k zemi a za oknem, v chlupatých ponožkách a s čajem v ruce, to vypadalo tak nevinně a poeticky, až jsem měla chuť skládat básně. Naštěstí mi potom došlo, že básně skládat neumím, a že by ze mě nedostali rým ani s kudlou na krku. Ale i tak to bylo moc hezké. No, a už by stačilo, ne? Chci jaro.

Sprchové hlavice jsou velmi přeceňovaným vynálezem. Vzhledem k drobné dysfunkci naší sprchy (a naší lenosti s tím něco udělat) se teď musíme sprchovat bez hlavice. Zkrátka na sebe lijeme vodu přímo z hadice, jako když člověk zalévá kytky na zahradě. A překvapivě je to vcelku praktické, kdo by to byl řekl!

Když ještě dvacet dní před státnicemi stále nemáte materiály na všechna témata, naučíte se posouvat své limity. Taky jste si mysleli, že se nedokážete učit do půlnoci nebo zůstat do osmi hodin v knihovně? Chyba, se správnou dávkou kofeinu a dostatečně velkou ohnivou koulí u zadku to dokážete i vy! Nedostatek času je ten nejlepší motivátor, stejně jako je hlad nejlepší kuchař. Jo a ještě jsem teď mistrem multitaskingu. Sledovat dva seriály najednou, poslouchat písničky z youtube, dělat si výpisky z prezentací a kreslit omalovánky - simultánně? Žádný problém.

Doufám, že se všichni máte stejně skvěle jako já.

Smrt sprchovým hadicím! Kávu zdarma pro všechny! Řekněte sněhu NE!!!

Mějte se a smějte se (prodlužuje to život)
Iveta

Když jsem mluvila o těch zastávkách... Všimli jste si někdy, že směrem od fakultky člověk míjí stanice v následujícím pořadí: Stará nemocnice, Krematorium, Ústřední hřbitov? Jako by se nám tím někdo snažil něco naznačit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama