Leden 2016

Dojemný příběh o tom, že zdání někdy klame

22. ledna 2016 v 15:52 | Iveta |  Co se vám honí hlavou?
Seděla jsem ve vlaku a poslouchala písničky. Do uší mi ze sluchátek právě zpívala Taylor Swift o dalším ze svých srdceryvných rozchodů a já v němém úžasu zjistila, že se mi ten její nový popový styl dost zamlouvá. Vlak byl skoro prázdný a já se radovala z toho, že jsem ukořistila sama pro sebe celá čtyři místa a nemusela jsem se s nikým dělit o prostor na nohy.

Prošla kolem mě tři individua a zamířila si to rovnou do oddělení první třídy (které bylo mimochodem až do jejich příchodu úplně prázdné). To je zvláštní, pomyslela jsem si. Vypadají jako největší burani na světě, kteří šetří nejen na oblečení, ale určitě také na mýdle, ale na první třídu mají.


Chybějící sprchová hlavice a další milá i nemilá překvapení

6. ledna 2016 v 23:04 | Iveta |  Co se vám honí hlavou?
Ó, Brno, jak ty jsi mi chybělo. To jste věděli, že podle nějaké studie je Brno na život lepší než Praha? Jo, říkali to. Psali to v novinách, tak to musí být pravda. A bylo to na Facebooku, takže je to tutovka. Každopádně jsem opět zpátky ve městě, které bude tímhle tempem brzy plné pindíků a Slováků (nic proti pindíkům nebo Slovákům, ale už by možná stačilo, minimálně těch falických symbolů). Jestli jsem si někdy myslela, že mě už Brno nemůže překvapit ničím jiným, než vtipnými názvy čtvrtí a zastávek, opravdu jsem se mýlila. A protože bych se měla učit, a protože se mi nechce, chci se s vámi podělit o pár šoků uplynulých dní.