Nedobrovolný černý pasažér

6. prosince 2015 v 11:19 | Iveta |  Co se vám honí hlavou?
Už zase bydlím v Brně. A když říkám bydlím, mám tím vlastně na mysli, že už tam mám peřinu a kartáček na zuby. Obojí to bude ležet ladem až do ledna, kdy se zase do první obydlené zatáčky mezi Prahou a Vídní víceméně na stálo vrátím (a samozřejmě si s sebou přivezu i takové vymoženosti, jako šampon nebo hrníček na čaj). Už aby to bylo.

Prvně bych chtěla říct, že jsem nikdy v životě nejela úmyslně načerno. Zákon schválnosti v mém případě funguje víc, než zákon akce a reakce a revizory to ke mně přitahuje silou téměř gravitační. Přesto jsem už v Brněnské tramvaji (pardon, šalině) jednou vyfasovala pokutu, žmoulajíc v ruce neoznačený hodinový lístek.


Do Brna jsem jela ve čtvrtek večer s už zmíněnou peřinou a kartáčkem. Hrdá na naše maličkaté nádraží, které konečně zavedlo platbu kartou, jsem si to k okénku nakráčela s nachystanou kreditkou. Zrada! Ve všední dny tam usměvavá paní prodavačka není tak dlouho, jako v neděli, kdy se polovina Jaroměře zvedne a radši vypadne někam na kolej.

Nevadí, koupím si lístek ve vlaku. Kasa zavřená, bude to bez přirážky. Zrada číslo dvě! Když ke mně přišel shodou náhod také usměvavý pan průvodčí a já si jako obvykle objednala "jednou do Brna na studenta a IN25," zjistila jsem při pohledu do peněženky, že kromě kreditky disponuji jednou stravenkou a šesti korunami. Za to se moc nerozšoupnete. Naštěstí měl usměvavý pan průvodčí pochopení pro hloupé lidi bez hotovosti a vyvázla jsem z toho jen s bu bu bu, ty ty ty a koukejte si to dokoupit v Hradci.

Ještě bych se ráda pochlubila, že mé "pravidelné" běhání k jídelně a zpátky přineslo své ovoce, protože jsem trasu z posledního nástupiště k pokladnám a zase zpátky na jiné nástupiště a do vlaku na Pardubice zvládla asi za minutu. Pak jsem sice funěla až do Stéblové, ale to už je vedlejší.

Z toho vyplývá, že běhat se vyplatí, a že platební karty jsou děsně přeceňovanou záležitostí a že bych si měla častěji udělat výlet k bankomatu.

Mimochodem, myslela jsem si, že Brno se svým falusem na Svoboďáku a žirafou na Moraváku nemá ve světě konkurenci. Bratia v Bratislavě ale mají mnohem vtipnější výzdobu města. O tom ale později.

Mějte se a smějte se
Iveta
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Marka Marka | Web | 6. prosince 2015 v 11:43 | Reagovat

:) nemůžu posoudit, v Bratislavě jsem nikdy nebyla, ale na Slovensko bych ráda jela :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama